Konečné uzavření kamenné prodejny je 26. 1. 2024

Jak nejlépe pečovat o pokožku dětí bez chemie

 

 

K napsání tohoto článku se chystám již dlouho, zejména díky častým dotazům k tomuto tématu.

Maminky opravdu tápou. Chtějí podpořit přirozenou funkci kůže a zároveň se obávají, že něco zanedbají. Všude okolo se na ně hrnou informace, že je potřeba mazat a mazat, koupat a mazat.

I zde platí, čím méně, tím lépe.

 

Děťátko po narození je nejlepší nekoupat, co nejdéle. Pokud vydržíte týden, bylo by to skvělé. Rodí se totiž už „nakrémované“ – svým mázkem, který má skvělé ochranné vlastnosti, a i to nejluxusnější máslo se mu nemůže rovnat. Nenechte si své miminko koupat ihned po porodu, nechte si jej jen osušit a otřít od nečistot. Mázek se do pár dní vstřebá.

Když budete mít pocit, že už je čas na první koupel, stačí vám malý panák kvalitního jablečného octa, nejlépe v bio kvalitě nebo pár zrnek hrubozrnné nerafinované mořské soli, které dáte do vody. Tyto dvě suroviny jsou pro kůži velmi prospěšné. Miminko je po narození „kyselé“, jeho pH je nastaveno tak, aby se kůže, ochranná bariéra, dokázala ubránit náletu bakterií a choroboplodných zárodků. Voda má nevyhovující pH, je nutné ji „okyselit“. Sůl má čistící efekt a kůži prospívá velkým množstvím minerálů.

Po koupání pak není potřeba mazat, protože jste pokožku neodmastili. Pokud po koupání masírujete, jsou nejlepší oleje jako například mandlový olej, konopný olej, olej z meruňkových jader nebo přímo pro masáž dětí namíchaný olej.  Miminko můžete namazat dětským šlehaným máslem Purity Vision .

Pokud přece jen vaše děťátko potřebuje namydlit, doporučuji čisté jojobové mýdlo Savon de Lisoleil nebo jemný čistící gel na tělo a vlásky Odylique.

Malinké děti by se měly koupat maximálně 2x- 3x týdně. Ostatní dny stačí otřít intimní partie a podpaží žínkou. Je velmi důležité, aby kůže byla v suchu, proto si dejte záležet na osušení záhybů. Vyhnete se tím zapařeným a opruzeným místům. Pokud přece jen nějaké místo zčervená, namažte jej hojivou mastí Odylique. nebo Rozhodně nemusíte mazat při každém přebalování preventivně. Nechávejte miminko co nejčastěji bez pleny na nepromokavé podložce, ať se prokope a zadeček větrá. Děti jsou nejspokojenější nahaté.

Takto jsem pečovala o kůži svých dětí a doporučuji dále. Nikdy neměly problém se suchou, šupinatou pokožkou a vyhnuli jsme se závislosti na mazadlech, o kterých často slýchávám vyprávět nešťastné maminky.

 

Vypracovala:

Marcela Eller

www.ze-zeme.cz 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz