Domácí karanténa a kosmetická péče v ní

Jste zvyklé na pravidelnou péči od své kosmetičky? Teď se k ní bohužel nějakou dobu nedostanete,  ale nezoufejte. O svou pleť se postaráte stejně dobře, domácí karanténa vám v tom nezabrání. Příjemné kosmetické ošetření zvládne totiž každý sám. Můžete se ale nechat opečovávat i těmi nejbližšími. Je to přece bezva, zejména pokud se jedná o naše drahé polovičky.

 

Odborné ošetření versus domácí péče


Čím se liši ošetření u kosmetičky od našeho domácího? Odbornice se postará o exfoliaci pleti, masáž a aplikaci intenzivních účinných látek do pleti. Ostatní péči jako je důkladné čištění, aplikace olejíčků a krémů nejspíše provádíte pečlivě každý den. Budu se tedy soustředit na tři první uvedené body a poradím vám, jak na ně z domova.

 

Exfoliace pleti v domácí karanténě

Ženy s problematickou pletí možná teď klesají na mysli a přemýšlí, kdo jim pleť hloubkově vyčistí. Nedoporučuji mechanické čištění pleti, protože často přináší víc škody než užitku. Můj tip je používat produkt Jane Scrivner Skinfoliate. Jedná se o jemný a zároveň účinný peeling s přírodními AHA/ BHA kyselinkami, které mají úžasnou schopnost čistit póry do hloubky a rozpouštět v nich usazený kožní maz. Velmi dobře redukuje zanícení, protože jeho ideální pH působí proti bakteriím. Tento peeling je vhodný pro všechny typy pleti ke každodennímu používání a díky osobní zkušenosti vám zaručuji rychlý a viditelný účinek.

SKINFOLIATE Natural AHA BHA Resurfacing Exfoliator 150ml Bottle Front

Masáž v domácí karanténě

Většina z nás chodí na kosmetiku kvůli odpočinku a masáži. Právě masáž dokáže pleť krásně probudit, prokrvit a vyhladit. Po masáži je viditelný liftingový účinek. Je to tím, že se rozproudí lymfa a buňky se okysličí. Pomocí tlakové masáže stimulujeme obličejové svaly. I v tomto případě ale můžete tuto skvělou proceduru aplikovat doma v karanténě a klidně sami na sobě. Použít k tomu můžete Gua Sha masážní kámen. Pravidelným používáním se vaše pleť brzy zpevní a bude viditelně mladistvější

FACE LIFT BLADE with Bag and Card V2

K masáží sdílím i vlastní video, abyste věděli, jak na to.

 

Aplikace intenzivních účinných látek do pleti v domácí karanténě

Intenzivní účinné látky najdete v sérech a maskách. Dopřejte si velkou dávku hydratace, která je nepostradatelná pro zdraví pleti. Doporučuji k tomu opět sáhnout po skvělé britské pleťové kosmetice Jane Scrivner, konkrétně po liftingovém hyaluronovém séru Jane Scrivner Bioluronic Buzz nebo masce s ovesnými koloidními vločkami Jane Scrivner Masquerade. Vaše pleť pak bude vyloženě zářit, karanténa nekaranténa. 

BIOLURONIC BUZZ Smoothing Hyaluronic Hydrator 50g Bottle with Drop Shadow

Liftingové hyaluronové sérum

MASQUERADE Intense De-stress Face Masque 100ml with Drop Shadow

Intenzivní de-stress maska

 

Toto jsou mé tipy pro intenzivní domácí péči jako v kosmetickém salóně. Udělejte si čas o sebe pečovat. Kdy jindy? Teď máme možnost dělat to, co nás těší a dělá spokojenějšími. Karanténa není vězení. Čtěme knihy, malujme, tancujme, pečujme o sebe i navzájem. S láskou. Žijme nejlíp, jak se v současné situaci dá a užívejme si to. 

 

Kompletní informace o britské péči o pleť najdete v mém blogu Představila jsem 5 kroků ke krásné pleti s Jane Scrivner anebo Zdravá pleť je krásná

 

 

Spokojenost a péči i v domácí karanténě přeje

Marcela Ze Země

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení