Konečné uzavření kamenné prodejny je 26. 1. 2024

Domácí karanténa a kosmetická péče v ní

Jste zvyklé na pravidelnou péči od své kosmetičky? Teď se k ní bohužel nějakou dobu nedostanete,  ale nezoufejte. O svou pleť se postaráte stejně dobře, domácí karanténa vám v tom nezabrání. Příjemné kosmetické ošetření zvládne totiž každý sám. Můžete se ale nechat opečovávat i těmi nejbližšími. Je to přece bezva, zejména pokud se jedná o naše drahé polovičky.

 

Odborné ošetření versus domácí péče


Čím se liši ošetření u kosmetičky od našeho domácího? Odbornice se postará o exfoliaci pleti, masáž a aplikaci intenzivních účinných látek do pleti. Ostatní péči jako je důkladné čištění, aplikace olejíčků a krémů nejspíše provádíte pečlivě každý den. Budu se tedy soustředit na tři první uvedené body a poradím vám, jak na ně z domova.

 

Exfoliace pleti v domácí karanténě

Ženy s problematickou pletí možná teď klesají na mysli a přemýšlí, kdo jim pleť hloubkově vyčistí. Nedoporučuji mechanické čištění pleti, protože často přináší víc škody než užitku. Můj tip je používat produkt Jane Scrivner Skinfoliate. Jedná se o jemný a zároveň účinný peeling s přírodními AHA/ BHA kyselinkami, které mají úžasnou schopnost čistit póry do hloubky a rozpouštět v nich usazený kožní maz. Velmi dobře redukuje zanícení, protože jeho ideální pH působí proti bakteriím. Tento peeling je vhodný pro všechny typy pleti ke každodennímu používání a díky osobní zkušenosti vám zaručuji rychlý a viditelný účinek.

SKINFOLIATE Natural AHA BHA Resurfacing Exfoliator 150ml Bottle Front

Masáž v domácí karanténě

Většina z nás chodí na kosmetiku kvůli odpočinku a masáži. Právě masáž dokáže pleť krásně probudit, prokrvit a vyhladit. Po masáži je viditelný liftingový účinek. Je to tím, že se rozproudí lymfa a buňky se okysličí. Pomocí tlakové masáže stimulujeme obličejové svaly. I v tomto případě ale můžete tuto skvělou proceduru aplikovat doma v karanténě a klidně sami na sobě. Použít k tomu můžete Gua Sha masážní kámen. Pravidelným používáním se vaše pleť brzy zpevní a bude viditelně mladistvější

FACE LIFT BLADE with Bag and Card V2

K masáží sdílím i vlastní video, abyste věděli, jak na to.

 

Aplikace intenzivních účinných látek do pleti v domácí karanténě

Intenzivní účinné látky najdete v sérech a maskách. Dopřejte si velkou dávku hydratace, která je nepostradatelná pro zdraví pleti. Doporučuji k tomu opět sáhnout po skvělé britské pleťové kosmetice Jane Scrivner, konkrétně po liftingovém hyaluronovém séru Jane Scrivner Bioluronic Buzz nebo masce s ovesnými koloidními vločkami Jane Scrivner Masquerade. Vaše pleť pak bude vyloženě zářit, karanténa nekaranténa. 

BIOLURONIC BUZZ Smoothing Hyaluronic Hydrator 50g Bottle with Drop Shadow

Liftingové hyaluronové sérum

MASQUERADE Intense De-stress Face Masque 100ml with Drop Shadow

Intenzivní de-stress maska

 

Toto jsou mé tipy pro intenzivní domácí péči jako v kosmetickém salóně. Udělejte si čas o sebe pečovat. Kdy jindy? Teď máme možnost dělat to, co nás těší a dělá spokojenějšími. Karanténa není vězení. Čtěme knihy, malujme, tancujme, pečujme o sebe i navzájem. S láskou. Žijme nejlíp, jak se v současné situaci dá a užívejme si to. 

 

Kompletní informace o britské péči o pleť najdete v mém blogu Představila jsem 5 kroků ke krásné pleti s Jane Scrivner anebo Zdravá pleť je krásná

 

 

Spokojenost a péči i v domácí karanténě přeje

Marcela Ze Země

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz